Hoppa till sidans innehåll

Uppdrag & Ansvarsområden samt Lediga uppdrag


NPK:s styrelse      
Ordförande Gunnar Nyman    
Vice ordförande Olof Bratt    
Kassör Fredrik Arrhenius    
Sekreterare Nils Frank    
Ledamot  Janet Brus    
Ledamot  Christine Larsson    
Ledamot  Ronny Rådegren    
 Ledamot Gustaf Granbom    
Revisorer Per-Ove Flodin    
  Rikard Fredriksson    
       
Valberedning Anders Ljungberg  Sammankallande  
  Anders Rylander    

 

     
 Underhåll Delsjön  Medlem  Beskrivning  Ansvarig från styrelsen
Förvaltning av byggnader Carl Magnus Isaksson Fastighet, Delsjön Ronny
  Conny Nyden    
  Mikael Jansson    
  Svetosar Spasic    
  Ronny Rådegren    
  Morgan Jernberg    
  Lars Möller    
  Per-ove Flodin    
  Nico Hengst    
  Johannes Luchmun    
Gym Henric Flodin Utrustning och inköp Gustav
Gym städning Mats Eriksson Håller fint i gymet Gustav
  Mattias Uneback    
  Kent Vahlen    
Duschrumsansvariga Jakub Cvach  Städa Duscharna Olof 
  Hans Ekström    
  Peder Wallentin    
  Miguel Hedman    
  Douglas Annerling    
  Joakim Hall    
Inre miljö Pia Andersson Tavlor, mm Christine
Rensning filter, brunnar, silar mm Gustav Ringström   Christine
Kajakplatser Delsjön Stefan Andreasson Fördela och inventera kajakplatser efter styrelsens beslut Gunnar 
Nycklar Conny Nyden Dela ur nycklar efter styrelsen beslut Ronny
Städmaterial Anders Almgren Att städmateriel finns och funkar. Olof 
Kajakunderhållsgrupp Pedro Pontes Samordnar kajakunderhållet. Olof
  Hampus Winroth    
  Anders Rylander    
 

Olof Bratt

   
Släpet Maria & Staffan Neth Underhåll, besiktning Janet 
Gräsklippningsdivisionen   Klipper gräset runt klubbhuset Nils
  Lars Hermansson    
       
  Paul Josefsson    
Torkrumsansvariga Natalie Gevert Håller ordning i torkrummet Nils
  Ludvig Ahlin-Hamberg    
  Anna Lindeblad    
Tvätt och städrum Marita Boström Tvätta och hålla ordning i städrummet -
Köksansvariga Johanna Ulmanen Håller ordning i köket, CMI beställer städning  Olof 
  Camilla Vargman    
Flytvästunderhåll Kerstin Spasic Lagar och underhåller flytvästar  Ronny
  Anders Leon    
Tomburkar Gunnar Hansson Pantar tomburkar Ronny
 SUP-ansvarig Louise Hollerurp     Olof
Surfski-ansvarig     Olof
 Administration/ information  Medlem  Beskrivning  Ansvarig från styrelsen
Ekonomisystem Jacob Hallén

Genomför klubbens bokföring

Fredrik

Räkningsbetalare Fredrik Arrhenius

Betalar klubbens räkningar

Fredrik
  Maria Arrhenius    
Bokföring och verifikatskrivare Henric Flodin Stansar bokföring Fredrik
Posttömning Henric Flodin Sortera posten samt meddelar berörda. Nils
Fikainköpare Matilda Gunnarshed Ser till att kylen är fylld Christine
  Cecilia Djurle    
  Lena Henriksson    
  Mari Björklund    
  Eva Hansson    
Reklam Emma Levemyr Reklamuppsättare för uthyrning/kurser Gustav
  Annalena Axelsson    
  Anders Frimodig    
Medlemsförteckning Per Bolin    Gunnar
 Uthyrningen  Medlem  Beskrivning  Ansvarig från styrelsen
Uthyrningen  Styrelsen Samordning uthyrningsverksamheten  Ronny
Dricka- och godisinköpare Jörgen Andersson
  Gunnar
Infor.material och kundfrågor via mail Mikael Jansson   -
Ekonomi, gör verifikat, betalar löner m.m. Anders Svan   Gunnar
Canadensarunderhåll Svetosar Spasic
Samordnar canadensarunderhållet Ronny
  Ronny Rådegren    
       
 Ungdomsverksamhet Medlem  Beskrivning Ansvarig från styrelsen 
Undgdomsträning Henric Flodin   Nils
  Nils Frank    
  Gustav Ringström    
  Rene Jakobi    
     Inspirationsföreläsningar mm.  
Närvaroadministration ungdom Henric Flodin
Samordna närvaroadministrationen Nils
  Rene Jakobi    
       
 Smitten      
Kvällspaddling Smitten Lotta Egnell Samordning av öppethållning på Smitten Janet
  Anders Olsson    
  Edvin Janelöv    
Fastighet     Janet
Material Edvin Janelöv   Janet
Kajakplatser Eva Werner Fördela och inventera kajakplatser efter styrelsens beslut Janet
       
 Utbildning/kurser  Medlem  Beskrivning  Ansvarig från styrelsen
Kursansvariga

Christine Larsson

Samordnar kurserna Christine och Olof
       
Kursledare Carl magnus Isaksson   Christine och Olof
  Anders Ljungberg    
       
  Gustaf Granbom    
Samordnare Måndagspaddling Cecilia Kärfstedt   Janet
 Tävling      
Tävlingssammankallande Anders Ljungberg   Gustav
Ekonomi  Anneli Johansson Tävlings ekonomi Gustav
Licenser Gunnar Castmo Hanterar tävlingslicenser Gustav
       
 Pensionärsverksamhet      
Gruppledare Svetosar Spasic Leder pensionärsverksamheten  Ronny
   Mikael Jansson    
  Per-ove Flodin    
  Ronny Rådegren    
IT- grupp     Olof B
  Anders Rylander Bokningsystem och Gsuit  
  Anders Svan  Lönesystem  
  Måns Jakobi Nätverksansvarig  
  Per Lindström Datorunderhåll  
  Nico Hengt Hemsidan  
       
Låsgrupp     Ronny
  Tryggve Nilsson    
  Peo Emgård    
  Jan Funke Administrerar taggar  
       
 Lediga uppdrag    Beskrivning
 
Canadensarunderhåll   Underhåll av canadensare  
För- och eftersäsongsbemanning      
Gräsklippning   Klippa och trimma gräset runt klubben  
Låssystem och taggar      
Duschstädgruppen   Städa dushar  
Pensionärsgruppen   Kanotuthyrningen under lågsäsong  
Ansvarig för försäkringar   Se över klubbens försäkringar  
Ansavrig för gårdsplanen   Ta bort ogräs på gårdsplanen  

 

Uppdaterad: 06 JUN 2018 14:13 Skribent: Niklas Andersson

Postadress:
Näsets PK - Kanot
Alfred Gärdes väg 110
41655 Göteborg

Kontakt:
Tel: 031403488, 031402237
E-post: This is a mailto link

Se all info